“אף פעם אל תבזבזו משבר טוב” – משברי חיינו כחומר להתעוררות הלב והתודעה

בהנחיית: לילה קמחי
תאריך הפתיחה הקרוב: 24/04/2020
תאריך סיום: 24/04/2020
מספר מפגשים: 1
למי זה מתאים: הסדנה פתוחה לכולם, לא נחוץ ניסיון קודם.

סדנה בהנחיית לילה קמחי
יום שישי ה 24.4 בין השעות 10-16

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

מידע מלא: “אף פעם אל תבזבזו משבר טוב” – משברי חיינו כחומר להתעוררות הלב והתודעה

עבור הזחל להפוך לגולם ואז לפרפר יכול להחוות כמשבר גדול. בשבילנו כבני אדם, המשברים של חיינו יכולים לכלול אבדנים, פרידות, בגידות כואבות או התפרקויות גדולות של הגוף, הנפש והלב. בדרך כלל נחוש מבוהלים מולם, חסרי אונים, מוצפים בכאב וביאוש, חולמים על העבר ומבועתים מהעתיד. עם זאת, דווקא בזמנים שכאלה יכול להתגלות ליבנו במלוא גדולתו: כליבו האמיץ של הלוחם הרוחני, כליבה החכם של המלכה הגדולה שחייה בנו בלי שנדע, כליבו הטוב של הויקינג העשוי ללא חת או כליבה האוהב של האם האוניברסלית, המזינה ומחבקת את כולם ללא משוא פנים. בלב ליבו של הקושי, על חוד התער, מצוייה ההזדמנות לשינוי עמוק ולטרנספורמציה.

הבודהה דיבר על התחנות בחיי אדם: מחלה, זקנה ומוות כעל מצבי המשבר הגדולים המביאים לסבל, כמו גם על פרידות, אובדנים ושינויים לא רצויים הנקרים באופן בלתי נמנע בחייו של אדם. מאידך, היו אלה בדיוק אותם המפגשים עם הסבל שהניעו אותו לצאת מחוץ לארמון ולחפש ולמצוא לו מזור ותרופה. “אני מלמד רק דבר אחד”, אמר הבודהה- “סבל והסוף לסבל”. באופן פרדוקסלי ומעורר תקווה, סופו של הסבל כרוך בסבל עצמו לבלי הפרד. ההכרה בסבל, הבנה שלו וירידה לעומקו עשויים להוביל ישירות אל הטרנספורמציה הגדולה שלו, אל סופו, קרי: השחרור המלא והשלם של הלב והתודעה.

משבר מוזכר בתנ”ך כמקום ממנו אנחנו נולדים, ובסימניות הסיניות העתיקות, “משבר” מסומל באותן סימניות של “צמיחה והזדמנות”. בהקשר הבודהיסטי למשבר חיים יש את הפוטנציאל לבקוע סוף סוף את המעטה הנוקשה של האני הקטן והצר ושל התפיסות השגויות שכובלות אותנו ומצירות את צעדי החירות שלנו, אותן התפיסות שמשאירות אותנו קטנים, מוגבלים, תלויים או לא מוגשמים. כשהן נושרות מעלינו הרי שנוכל סוף סוף לגדול אל המרחב שאנחנו, בגוף, בלב וברוח, ומשם – כל האפשרויות פתוחות.

בסדנה נתרגל מדיטציה, מיינדפולנס, חמלה וראייה חוקרת המביאה לתובנות משחררות, נקשיב להרצאת עומק בנושא בשילוב של תרגול ושיתוף בקבוצה.

יום שישי ה 24.4 בין השעות 10-16. מרכז גוף נפש, רמת השרון.

הסדנה פתוחה לכולם, לא נחוץ ניסיון קודם. אנא הביאו אתכם מנה צמחונית לחלוק לארוחת הצהרים. במקום ינתן כיבוד קל ופינת קפה/תה.

THERE IS A CRACK IN EVERYTHING. THAT’S HOW THE LIGHT GETS IN

בהנחיית: לילה קמחי
לילה קמחי

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בלימודי הודו, מהאוניברסיטה העברית בירושלים. מלמדת מדיטציה וחשיבה בודהיסטית במסורת הויפאסנה בעמותת תובנה ובמסגרות נוספות בארץ ובחו”ל. שהתה תקופות ארוכות במנזרים ובמרכזי מדיטציה במזרח ובמערב . למדה ותרגלה אצל מורים שונים, במסורת הבודהיסטית ובמסורת האי-שניות ההינדואיסטית.

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

קורסים נוספים בהנחיית לילה קמחי

גלילה למעלה