הרצאת ערב למטפלים: מעושנים- גראס, התמכרות קלה?

בהנחיית: גב’ אודליה כלף וגב’ דנית רז
תאריך הפתיחה הקרוב: 16/09/2019


מקום: המרכז הישראלי לרפואת גוף נפש
כתובת: שבטי ישראל 103, רמת השרון
שעות: יום שני, 16.09 בין השעות 19:00-21:00

עלות ההרצאה – 80 ש”ח

להרשמה: 072-3942557 | mindbody@mindbody.co.il

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

מידע מלא: הרצאת ערב למטפלים: מעושנים- גראס, התמכרות קלה?

גראס – עננה שמרחפת מעל בתים רבים בישראל.

הקליניקות ומרחבי הטיפול שואפים את העשן יחד עם המטופלים ואנו, המטפלים, נדרשים להתייחס לנוכחות של הסם המעניין הזה בתוך הקשר הטיפולי. את הערב תפתח גב’ דנית רז שתעזור לנו להתבונן דרך מיינדפולנס על חווית ההתמכרות ותנסה להסביר כיצד נראית התמכרות ובאילו אופנים היא יכולה לפגוש אותנו?

גב’ אודליה כלף תביא הצגת מקרה שתמחיש טיפול אינטגרטיבי בהפרעת שימוש בקנאביס בו נתבונן על הקריטריונים הרלוונטיים לאבחון הפרעת שימוש בקנאביס.

ההרצאה תתבסס על הצגת מקרה בו נבחן את הקשר בין האבחון הראשוני לאופן בו נעשית הבנייה משותפת של המטרות הטיפוליות, התוכנית הטיפולית והחוזה הטיפולי הראשוני. בהמשך נבדוק כיצד ניתן להתבונן ולהתייחס למונחים כגון “הרס עצמי”, “בניית אמון”, ו” self care”.

כמו כן, יזוהו המופעים הגופנפשיים המתקשרים למונחים אלו והשפעתם על הקשר הטיפולי.

מקום: המרכז הישראלי לרפואת גוף נפש
כתובת: שבטי ישראל 103, רמת השרון
שעות: יום שני, 16.09 בין השעות 19:00-21:00

עלות ההרצאה – 80 ש”ח

להרשמה: 072-3942557 | mindbody@mindbody.co.il

נהלי רישום: ניתן לבטל את ההרשמה עד 3 ימים לפני הסדנה ולקבל החזר מלא, לאחר מכן לא יתקבל החזר אך יתאפשר שימוש בסכום ששולם לפעילויות במרכז גוף נפש תוך חצי שנה.
בהרשמה עצמית באמצעות טופס הרישום שבקישור תשלח חשבונית במייל תוך יום.

לו”ז הסדנה

שעותנושא
19:00-19:15התכנסות
19:15-19:30הרצאת פתיחה
19:30-20:00הרצאת פתיחה גב’ דנית רז -“על חוויית ההתמכרות”
20:00-20:40גב’ אודליה כלף – “מעושנים- גראס, התמכרות קלה?”
20:40-21:00דיון וסיכום

בהנחיית: גב’ אודליה כלף וגב’ דנית רז

אודליה כליףאודליה כלף

בוגרת תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית, אוניברסיטת חיפה.
מטפלת מזה כ 15 שנה בתחום ההתמכרויות והטראומה בפרט ובריאות הנפש בכלל. בעבר, מטפלת פרטנית וקבוצתית בקהילה טיפולית אילנות, אחראית תחום המבוגרים ביחידה לטיפול בהתמכרויות בקהילה  וממקימי המרפאה לרפואת התמכרויות בשיבא.

בהווה מטפלת, מנחה, מרצה ומדריכה. עוסקת בקליניקה הפרטית בחקירה קלינית של הרס עצמי, מערכות יחסים, המרחב הגופנפשי  והקשר של אלו לעולמות הטראומה וההתמכרות. מלמדת עבודה דינמית, רוחנית אשר באה לגלות את החלקים המיקרוסקופיים של הקשר הטיפולי ומונעת מתוך האמונה שטיפול אמיתי בכאב מתאפשר ברובו מתוך הסכמה מקודשת למסע של איברי המטפל והמטופל כאחד.

אודליה, מומחית בתחום ההתמכרויות, שותפה אקטיבית לקידום תחום הטיפול בהתמכרויות בארץ ופועלת להכרה והנגשת נוכחותו הן במוסדות ציבוריים והן בקליניקות הפרטיות.


דנית רז

בעלת תואר MSW בעבודה סוציאלית, אונ’ ת”א. מדריכה מוסמכת. בוגרת קורסים בתחום ההתמכרויות כולל “12 הצעדים”. פסיכותרפיסטית גופנפש מבוססת מיינדפולנס וכן בוגרת לימודי האקומי, מרכז שילוב. מזה כ 20 שנה מטפלת ומנהלת מסגרות טיפול בתחום בריאות הנפש וההתמכרויות , בינם בי”ח מזור, עמותת הדרך וכן עמותת אנוש. כיום אחראית הקליניקה במרכז הישראלי להתמכרויות ICA. מייסדת ומתנדבת בעמותת “לצדכם”, לגברים נפגעי טראומה.

מאמינה בכוחו המופלא של הטיפול הרגשי מתוך החיבור של הגוף והנפש. ביכולת ליצור מודעות למה שקורה לנו בגוף ובכוחו הפנימי של כל אדם להגיע לריפוי מכאבים מתוך קשר טיפולי מכיל. זאת לפי קצב ותהליך של כל אדם, שהנו יחיד ומיוחד.

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

קורסים נוספים בהנחיית גב' אודליה כלף וגב' דנית רז

גלילה למעלה