פסיכותרפיה מזרח-מערב: נוכחות וחיוניות – תכנית המשך תלת-שנתית לבעלי תואר שני והסמכה בטיפול

בהנחיית: ד"ר יורי סלע ונעמי אורבך-שבילי וסגל מנחים.ות מומחים.ות
למי זה מתאים: בעלי.ות תואר שני במקצוע טיפולי מוכר עם ניסיון של 3 שנים לפחות

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

תקציר הקורס

התכנית לא תיפתח בשנה"ל תשפ"ב

מוזמנים להתעדכן בתכנית הלימודים שלנו על קורסים נוספים שיכולים לעניין אתכם

לתכנית הלימודים למטפלות.ים – לחצו כאן 

"פסיכותרפיה מזרח-מערב: נוכחות וחיוניות” היא גישה טיפולית המתייחדת בהיותה מכוונת למבט רחב ורב-תחומי על נפש-האדם על צרכיה, רצונותיה ומכאוביה.
הגישה מדגישה את טיפוח האיכויות הבסיסיות של נוכחות, חיוּת וחיוניות, כמפתח לחיים שיש בהם יצירה, חופש ומשמעות מחד,
וטיפוח יכולת התמודדות עם מצוקות קיומיות, סבל ומשברי חיים מאידך.מידע מלא: פסיכותרפיה מזרח-מערב: נוכחות וחיוניות – תכנית המשך תלת-שנתית לבעלי תואר שני והסמכה בטיפול

כחלק מתהליך ההרשמה יש למלא שאלון פרטים אישיים

כפתור שאלון לבן

התכנית מיועדת לבעלי.ות תואר שני במקצוע טיפולי מוכר עם ניסיון של 3 שנים לפחות: פסיכיאטרים, פסיכולוגים העוסקים בטיפול, עו”ס קליניים, מטפלים באומנות וכד’.

"פסיכותרפיה מזרח-מערב: נוכחות וחיוניות” היא גישה טיפולית המתייחדת בהיותה מכוונת לטיפוח נוכחות, חיוּת וחיוניות, איכויות ליבה המהוות בסיס לחיים שיש בהם יצירה, חופש ומשמעות ומענה למצוקות, משברים וקשיים נפשיים.

הגישה מתאפיינת בהתייחסות הבו-זמנית לכלל מבעי החיים בממדיהם הנפשיים, הגופניים, התחושתיים והרוחניים. בהיותה פסיכותרפיה עכשווית המתפתחת בשני העשורים האחרונים, המודל התיאורטי והקליני של תכנית-הלימודים הוא דינאמי, חי, ומתפתח כל הזמן. המודל נשען על עשיה קלינית – במסגרת מכון דמו”ת – הממזגת תיאוריות התפתחותיות, פסיכואנליטיות ונוירו-פסיכולוגית, בתפיסות בודהיסטיות ודאואיסטיות. מתוך כך, לימוד של “פסיכותרפיה מזרח-מערב: נוכחות וחיוניות” כולל היכרות והעמקה בגישות הנשענות על פסיכולוגיה מערבית דינמית והומניסטית, על מחקר מדעי מתחדש ועל הגות מזרחית, לצד תרגולים השואבים ממסורות מהמזרח כדוגמת מיינדפולנס, צ’י קונג וטאי צ’י.


לקריאה “אודות פסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות” לחצ/י כאן
לקריאת המאמר “אל עבר מודל חדש בפסיכותרפיה: פסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות” לחצ/י כאן

 

יעדי התוכנית

התכנית מכוונת להעניק ללומדות/ים בה ערכים ייחודיים במספר אופנים:

  • הרחבת נקודות-המבט על דפוסי-חיים ומצבי-מצוקה מתמשכים ואקוטיים, ומתוך כך פיתוח ושכלול האפשרות לפעול ולהתערב באופנים חדשים ויצירתיים במפגש עם מטופלים המתמודדים עם מצוקות אלה.
  • מתן תשומת לב לטיפוח משאבי-המטפל ולהזנת נפשו וחיוניותו מתוך הבנה שהקשבה והזנה עמוקה של המטפל/ת חיוניות למפגש היומיומי בקליניקה עם דילמות, כאב, תקיעות ושבר.
  • לימוד, תרגול והפנמה של מתודת טיפול המאפשרת להרחיב את העבודה הטיפולית להיבטים השונים של נפש האדם ולזיקה שלהם לרוחו ולגופו.
  • טיפוח היכולת להשתהות ולהתבוננות מתוך קשב עמוק, היוצרים נוכחות שאינה שיפוטית, זאת כדי לאפשר למטופלים מסע פנימי ומפגש עם העצמי תוך מיצוי המשאבים העומדים לרשותם.
  • הקניית שפה חדשה הקושרת בין תהליכים פסיכודינמיים וגופניים לבין פרקטיקות ותהליכים רוחניים.
  • מתן כלים לעבודה עם מטופלים המתמודדים עם סימפטומים גופניים, מתוך פרספקטיבה של טיפול נפשי, שאינו מפריד בין  הממדים הנפשיים והגופניים.
***

מוזמנים ומוזמנות ליצור איתנו קשר
בטלפון 03-5495149 – גם בוואטסאפ!
במייל mindbody@mindbody.co.il

או השאירו פרטים בעמוד זה

בהנחיית: ד"ר יורי סלע ונעמי אורבך-שבילי וסגל מנחים.ות מומחים.ות
סלע 1

ד"ר יורי סלע


פסיכולוג קליני, פסיכותרפיסט אינטגרטיבי וד"ר לפרשנות ותרבות. ייסד את בה"ס מגע לשיאצו והוא מייסד ומנהל שותף ב 'מכון דמו"ת לפסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות' וממקימי 'איגוד ישראלי רב-תחומי לפסיכותרפיה'. מרצה בתוכניות לפסיכותרפיה באוניברסיטת תל-אביב ובאוניברסיטה העברית וחבר במכון ת"א לפסיכואנליזה בת-זמננו. מתרגל אמנויות לחימה סיניות מזה למעלה מ 30 שנה ותלמיד זן-בודהיזם. ספרו האחרון From Dualism to Oneness in Psychoanalysis: a Zen Perspective on the Mind-body Question ראה אור בהוצאת Routledge. מטפל ומדריך ב'פסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות' ובפסיכואנליזה.

בהנחיית:
אורבך 150x150

נעמי אורבך-שבילי


מייסדת ומנהלת שותפה ב'מכון דמו"ת לפסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות'. מטפלת מוסמכת ברפואה סינית. סיימה לימודי תואר שני בפסיכותרפיה באוריינטציה בודהיסטית במכון 'קרונה'. חברת צוות פיתוח רעיוני, השירות הפסיכיאטרי, בית-חולים 'העמק'. ממקימי 'איגוד ישראלי רב-תחומי לפסיכותרפיה'. לומדת טאואיזם, ומלמדת וחוקרת את התרומה של הגות זו לפסיכותרפיה. מטפלת ביחידים ובזוגות, ומדריכה ב'פסיכותרפיה של נוכחות וחיוניות'. מורה מוסמכת ל'ג'יננג צ'יקונג'.

רחוב שבטי ישראל 103, רמת השרון, ישראל

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

קורסים נוספים בהנחיית ד"ר יורי סלע ונעמי אורבך-שבילי וסגל מנחים.ות מומחים.ות

פסיכותרפיה מזרח-מערב: נוכחות וחיוניות – תכנית המשך תלת-שנתית לבעלי תואר שני והסמכה בטיפול

טיפוח האיכויות הבסיסיות של נוכחות, חיוּת וחיוניות, כמפתח לחיים שיש בהם יצירה, חופש ומשמעות מחד, וטיפוח יכולת התמודדות עם מצוקות קיומיות, סבל ומשברי חיים מאידך.

מנהלי התכנית: ד"ר יורי סלע, נעמי אורבך-שבילי

הקורס לא יפתח בשנה"ל תשפ"ב

קרא עוד »
גלילה למעלה

להרשמה לארועי יום פתוח און ליין

*אנא בחר/י את המפגשים בהם תרצה/י להשתתף, יש לשים לב שלא להירשם למפגשים בשעות חופפות.
** פרטים וקישורים יישלחו במייל.