אימון בודהיסטי לחיי היום-יום | אונליין

בהנחיית: סנדיה בר-קמה
תאריך הפתיחה הקרוב: 12/10/2020
תאריך סיום: 15/03/2021
מספר מפגשים: 22
שעות אקדמיות: 88

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

תקציר הקורס

תורת הנפש הבודהיסטית והתרומה שלה לחיינו האישיים והמקצועיים ולמערכות היחסים

למתרגלים/ות חדשים/ות, אין צורך בניסיון מוקדם

ימי שני | 16:00 – 19:00 | החל ב 12.10.20

הקורס יתקיים אונליין ב-ZOOM וכולל:
שירות עוטף ותמיכה טכנית בזמן אמת
הקלטות שיעורים לצפייה מאוחרת יותר (בקורסים נבחרים)
מערכת ניהול מידע שתרכז את חומרי הלימודים לגישה נוחה בין השיעורים

מפגש היכרות נוסף עם המנחה ותכני הקורס
יתקיים ביום שלישי ה-7.10 בין השעות 19:00-20:00
המפגש ללא עלות

להרשמה למפגש ההיכרות לחצו כאן

להצטרפות לקורס אנא מלאו את השאלון או מוזמנים ליצור איתנו קשר


לרגל המצב מרכז גוף-נפש מאפשר לשמור מקום בקורס על בסיס דמי רישום בלבד
עם אפשרות לביטול ההשתתפות וקבלת החזר מלא עד חודש מתחילת הקורס.

מידע מלא: אימון בודהיסטי לחיי היום-יום | אונליין

"חשוב שלא נהפוך את הדרך הרוחנית למשהו כבד. יש לנו מספיק בעיות בחיים, ולא צריך להפוך את התרגול הרוחני לעוד בעיה. התרגול אמור להיות משהו שמקל על החיים, לא מכביד עליהם. אל תדאגו כל כך, היו שמחים" טנזין פלמו

כולנו רוצים להיות מאושרים, רגועים, שלווים, חיוניים, וליצור יחסים הרמוניים עם הסביבה ועם עצמנו. כולנו מבקשים לחיות ללא סטרס וללא דאגות, כולנו שואפים למצוא משמעות וחיבור. הגישה והתרגול הבודהיסטי מציעים לנו דרך וכלים להגשים את השאיפות הראויות והאפשריות האלה. ההתרחשויות בנפש האדם ניתנות להבנה ולשחרור באמצעות המדיטציה והרעיונות הבודהיסטים.

למי הקורס מיועד?
לכל מי שלא חי.ה על אי בודד ורוצה לשפר את איכות חייו.ה ואת מערכות היחסים שבחייו.יה, למי שרוצה ללמוד ולתרגל את הדרך הבודהיסטית כדי לחוות יותר קלוּת ושמחה בחיים האישיים (עם בני/בנות זוג, הילדים, חברים) ובחיים המקצועיים (בחדר הטיפולים, בגישור, באימון, בקשרי עבודה, בעסקים ובלימודים). נהפוך את הרעיונות הבודהיסטיים מרעיון שלמדנו – למשהו ישים, שבאמת עושה שינוי ביומיום – שמאפשר חיים קלים, שמחים והרמוניים יותר. כך א.נשים סביבנו יתחילו לשאול אותנו מה השתנה בנו ואיך הם יכולים גם…

ייחודו של קורס זה שהוא חוויתי-תרגולי. המטרה של הקורס היא להפוך ידע פנימי עמוק שנמצא בתוכנו לחוויה זמינה ואותנטית שתועיל לנו בחיי היומיום ובמפגשים עם ילדים, בני זוג, חברים ומטופלים, בחיינו האישיים והמקצועיים. בקורס נלמד את העקרונות המרכזיים של התורה והפסיכולוגיה הבודהיסטית, איך ליישם אותם בחיי היומיום, וכן מיומנויות מקצועיות ואישיות.

הקורס מתאים למתרגלים.ות חדשים.ות וותיקים.ות כאחד.
* בקורס תהיה אפשרות להביא דוגמאות אישיות מחיי היומיום, ולפתח תרגול מדיטציה יומיומי.

 

בין הנושאים שנלמד

 • מדיטציה – מהי מדיטציה, כיצד היא משפיעה ועוזרת. מה בין תרגול פורמלי לתרגול לא-פורמלי. מהן הסחות דעת, ומהי תודעה צלולה ולא מוסחת. יתרונות המדיטציה בחיי היומיום, ובמפגש עם הזולת: זוגיות, ילדים, מטופלים, ואפילו בכביש. הבודהה לימד מדיטציה בארבע תנוחות עיקריות. נתרגל טכניקות מדיטציית ויפאסנה (תובנה) שונות.
 • מיינדפולנס – להיות בכאן ועכשיו: תשומת לב מודעת – איך עושים את זה ואיך מיישמים את זה באופן מועיל בחיי היומיום. רגע ההווה הוא הזמן היחידי שבו מתרחשים החיים. כדי להיות באינטימיות עם החיים ועם עצמנו – עלינו לפתח את היכולת להיות ברגע ההווה.
 • מיינדפולנס בתקשורת, דיבור נבון והקשבה מיטיבה – אבני הבניין במערכות יחסים. מהי תקשורת מיטיבה, מהם ארבעת הפרמטרים ל”דיבור נכון” על פי הבודהא, מהי הקשבה מדיטטיבית, מהם החסמים לתקשורת מיטיבה ומה מועיל. נלמד ונתרגל.
 • דיבור פנימי שלילי – המגיפה המודרנית: אנחנו רגילים לדרבן את עצמנו על ידי ביקורת ושיפוט. מה עוד עשוי לדרבן אותנו לצמוח ולהשתנות חוץ מביקורת עצמית ושיפוט? האם הדיבור הפנימי שלי כלפי עצמי מלא גינוי, הענשה עצמית וכעס, או שהוא רך, חומל, סולח, מקבל? איך עובדים עם הדיבור הפנימי; איך להיות החבר.ה הכי טוב.ה של עצמי.
 • כעס ותסכול – האויבים הגדולים: עבודה עם כעס ותסכול – איך לפגוש אותם עם מודעות. רגשות “שליליים” הם לא אויבים בדרך הרוחנית, אין צורך להימנע מהם, להתנגד להם או להתכחש להם – אלא ללמוד להכיל אותם, לעשות להם מקום מבלי ‘ללכת לאיבוד’ בתוכם, להכיר אותם כשהם מנותקים מהסיפור, מהאשמות ומהצדקות. מהי המתנה שמביא לנו הכעס.
 • היאחזות – שורש הסבל והכאב: על פי התפיסה הבודהיסטית, כל צורות הסבל מתפתחות על בסיס היאחזות. מה זו היאחזות, ארבעת סוגי היאחזות , איך אפשר לאהוב בלי להיאחז, מה רע בהיאחזות ואיך משתחררים מעוּלה.
 • שמחה, אושר וקלות – בודהיזם זה לא רק סבל: אנחנו נוטים לעגן את האושר שלנו על גורמים חיצוניים וארעיים; הבודהיזם מלמד שלהישען על מקורות שבריריים וארעיים כדי להיות מאושרים דן אותנו לסבל. איך לפתח יכולת להישען על כושרנו הפנימי, ולפתח תחושת רווחה פנימית שאינה תלויה בנסיבות חיצוניות. מה מונע ממני להיות מאושר.ת ברגע זה.
 • חמלה – להיות בנעלי האחר/ת – אמפתיה וחמלה ככלי להבנה, לקרבה ולאהבה. בבסיס הגישה הבודהיסטית עומדים שני עקרונות מרכזיים: מחויבות להפחתת הסבל בעולם וחמלה. מהי חמלה? תרגולים ספציפיים לטיפוח חמלה וכדי לחיות עם לב פתוח לרווחה, ולהיות בתקשורת הממוססת את הגבולות המוכרים של “אני” ו “את.ה”.
 • איך להתמודד עם פחדים ומחשבות הרסניות – למחשבות שמתרוצצות בתודעה שלנו ללא שליטה יש כוח עצום והשפעה עצומה על חיינו. הן יכולות לגרום לפחדים, להאשמות, לדיכאון, לכעסים, לדרמות ולסבל. על פי הדהרמה, ישנם חמישה גורמים למחשבות הרסניות, וחמש דרכים להתמודד איתן.
 • צרכים ורגשות – האם הרגשות שלנו מנהלים אותנו או אנחנו אותם? איך ניתן להפוך אותם להזדמנות לצמיחה משותפת, תוך כדי מתן מענה לצרכים הדדיים. אילו כלים המדיטציה והתפיסה הבודהיסטית נותנים לנו כדי להתמודד עם רגשות סוערים.  איך אני מגיב.ה למצבים של קונפליקט ותסכול בזוגיות, ואיך הייתי רוצה להגיב? התמודדות טובה יותר עם תסכול, כעס ועלבון; ויסות מצבי מתח, לחץ, וחרדה;  שליטה בתגובתיות ובשיפוטיות: מה מניע את התגובות שלנו, איך להגיב אחרת, מהי תגובה נכונה, איך להשהות תגובה, איך לפעול לא מתוך אוטומט אלא מתוך תבונה.
 • ארעיות, השתנות, בר-חלופיות – אחד משלושת מאפייני הקיום המותנה. החיים שלנו נתונים במצב תמידי של השתנות ושינוי. ההשתנות המתמדת היא טבען של כל התופעות המותנות. עבור רובנו שינוי זה דבר מפחיד ולא רצוי. נלמד איך להעריך ולחזק את ראיית הטוב שבכל אחד ואחת מאיתנו.
 • טבע הבודהה – “עצם טבענו הוא שַלו, שמח ומחובר, אך איננו יכולים לראות זאת כיוון שעל טבענו האמתי מעיבים אמונות, סיפורים, זיכרונות, מיתוסים והרגלים אשר מכסים את תודעתנו בעננים” – ד”ר סטיבן פולדר. טיפוח איכויות הלב: אהבה, אמפתיה, חמלה, סליחה, שלווה, שמחה ויציבות. תרגולים ספציפיים לטיפוח ופיתוח טבע הבודהה שבתוכנו.
 • להתיידד עם מפלצות – איך לעבוד עם רגשות סוערים – איך להכיר ולהתיידד עם רגשות קשים (כעס, קנאה, פחד, בושה וכו’), מבלי “לקחת עליהם בעלות”, מבלי להגיב אליהם אוטומטית, מה בין האופציה של ביטוי לבין האופציה של דיכוי.
 • קבלה רדיקלית וחמלה עצמית – מצרך מבוקש שאף פעם אין יותר מדי ממנו! מפגש חומל ומקבל עם חלקים שונים בנו, גם אלה שאנחנו פחות אוהבים.ות. פיתוח סבלנות, עדינות, רכות וחמלה לעצמנו. תרגול ופיתוח איכויות אלו מהווה תרופת נגד לפחד, חרדה, כעס ולמגוון רגשות “שליליים”. נלמד איך להעריך ולחזק את ראיית הטוב שבכל אחד ואחת מאיתנו. “מי שאוהב.ת את עצמה, אינה יכולה לפגוע באחר.ת”. (מתוך דברי הבודהה, 5.1UD)
 • מהו אושר אמיתי – “מהו ההבדל בין הנאה לאושר? אהה… המרחק מכאן ועד לירח – מכאן ועד לגלקסיה אחרת! ההנאה היא הניסיון למלא את עצמכם. האושר הוא מה שהנכם.” – ביירון קייטי. נחקור ביחד איך לטפח ולבסס אושר אמיתי ובר-קיימא. נלמד מה בין היאחזות לאושר.

דרך הלימוד
הלימודים ישלבו תאוריה, תרגול בזוגות ובקבוצה, וכן יוקדשו פרקי זמן לשאלות ודיון קבוצתי.
בין השיעורים יישלחו חומרי העשרה ותרגול בית, על מנת לאפשר ללומדים.ות להמשיך את התהליך הלימודי גם בין המפגשים.

פרטים

 • הקבלה לקורס בכפוף לעמידה בתנאי הקבלה ולאחר ראיון אישי
 • קבלת תעודה מותנית בהשתתפות של לפחות 80% מהיקף הקורס
 • הקורס יתקיים אונליין בZOOM עם תמיכה טכנית בזמן אמת, וגישה לחומרי הקורס ולהקלטות השיעורים מהבית

לקורס אימון בודהיסטי בחיי יום יום של אלה (בת-אל) טולנאי שיתקים בעין-עירון – לחצו כאן  

 

לרגל המצב מרכז גוף-נפש מאפשר לשמור מקום בקורס על בסיס דמי רישום בלבד, עם אפשרות לביטול ההשתתפות וקבלת החזר מלא, למבטלים עד חודש מתחילת הקורס

אימון בודהיסטי לחיי היום יום | אונליין עם סנדיה בר-קמה – ימי ב' 16:00-19:00
מפגש 1 12.10.20
מפגש 2 19.10.20
מפגש 3 26.10.20
מפגש 4 2.11.20
מפגש 5 9.11.20
מפגש 6 16.11.20
מפגש 7 23.11.20
מפגש 8 30.11.20
מפגש 9 7.12.20
דילוג חנוכה 14.12.20
מפגש 10 21.12.20
מפגש 11 28.12.20
מפגש 12 4.1.21
מפגש 13 11.1.21
מפגש 14 18.1.21
מפגש 15 25.1.21
מפגש 16 1.2.21
מפגש 17 8.2.21
מפגש 18 15.2.21
מפגש 19 2.2.21
מפגש 20 1.3.21
מפגש 21 8.3.21
מפגש 22 15.3.21
בהנחיית: סנדיה בר-קמה

מורה לדהרמה, ללימוד ותרגול בודהיזם ומדיטציית ויפאסנה, מתרגלת ומלמדת מזה 25 שנים, מורה בעמותת 'תובנה', ב'מרכז לרפואת גוף-נפש' ובמסגרות נוספות, בארץ ובהודו, בריטריטים, בסדנאות ובקבוצות. חיתה 7 שנים חיי פרישות ותרגול באשרם ליוגה ומדיטציה בארצות הברית. משתמשת בכלים מהמסורת והתרגול הבודהיסטי ומהמסורת של האי-שניות (נון-דואל).
מנחה סדנאות, קורסים וקבוצות.
מאמינה שבכולנו טמונה היכולת לאהוב, לחמול, להיות נדיבים ולהתעורר.
האתר של סנדיה בר-קמה
יוטיוב – סנדיה (רקפת) בר-קמה התעוררות בחיי היומיום

שבטי ישראל 103, רמת השרון, ישראל

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

קורסים נוספים בהנחיית סנדיה בר-קמה

סדנת שישי מרוכזת: לחיות את החיים עם קצת יותר חופש, רגיעה ושקט בתוך (ולמרות) הנסיבות

ניכנס לנעליו של הבודהה ונצעד בתחנות מרכזיות בדרכו כדי למצוא בסיפורו השראה לחיות את החיים עם קצת יותר חופש, רגיעה ושקט בתוך (ולמרות) הנסיבות.

מנחה: סנדיה בר קמה | מועד נוסף יפורסם

קרא עוד »

סדנת שישי עם סנדיה בר קמה | ההסתכלות הבודהיסטית על פרידות ומוות והקשרם לחיים ולהתעוררות

מה יחסינו אל המוות – של עצמנו ושל היקרים לנו וכיצד מפגש עם הנושא יכול לשפר את חיינו?

המפגש ישלב לימוד, מדיטציה מונחית ותרגול משותף.

*** הסדנה התמלאה.

מנחה: סנדיה בר קמה | תאריך: 02/08/2019

קרא עוד »
גלילה למעלה

להרשמה לארועי יום פתוח און ליין

*אנא בחר/י את המפגשים בהם תרצה/י להשתתף, יש לשים לב שלא להירשם למפגשים בשעות חופפות.
** פרטים וקישורים יישלחו במייל.