התמקדות (Focusing) בקליניקה | קורס ייעודי למטפלים

בהנחיית: ירדן כרם
מספר מפגשים: 20
שעות אקדמיות: 80
למי זה מתאים: מטפלים.ות מוסמכים.ות

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

תקציר הקורס

"הגוף נוטה תמיד לכיוון של הרגשה טובה יותר. הוא מערכת מורכבת החפצה חיים. גופך יודע מהו כיוון הריפוי והחיים.  אם תקדיש זמן להקשיב לו באמצעות התמקדות הוא יוליך אותך צעד אחר צעד בכיוון הנכון".
יוג'ין ג'נדלין, מפתח גישת ההתמקדות

 

קורס זה יקנה למטפלים הכרות עמוקה עם עבודה טיפולית דרך החוויה הסומטית – כיצד אנו מזמינים מטופל לשים לב לחוויה שלו, על מנת להגיע להבנות עמוקות היכולות להגיע רק באמצעות הקשבה זו.

תאריך חדש יפורסם בקרוב

 

מידע מלא: התמקדות (Focusing) בקליניקה | קורס ייעודי למטפלים

קורס זה יקנה למטפלים הכרות עמוקה עם עבודה טיפולית דרך החוויה הסומטית – כיצד אנו מזמינים מטופל לשים לב לחוויה שלו, על מנת להגיע להבנות עמוקות היכולות להגיע רק באמצעות הקשבה זו.

מטרת ההתמקדות הינה גילוי עצמי כדרך לריפוי – חשיפה של מה שנמצא במובלע, מה שמתקיים ברבדים שלא ניתן להגיע אליהם ללא אותה שימת לב מיוחדת אל הגוף.

ההתמקדות הביאה אל השיח הטיפולי שתי טענות רדיקליות:
הטענה הראשונה היא נחיצותו של הגוף בתהליך הטיפולי – חווית החיים קורית בגוף. משמעות חיינו אינה פעולה של מחשבה או רגש, אלא הוויה גופנית (המכילה בתוכה מחשבות ורגשות). בגוף יש ידע אינסופי, תמיד מגיעה אינפורמציה נוספת. הגוף איננו סטאטי – יש בו זרימה ותנועה קדימה. הגוף מכיל את המורכבות הקיימת בחיינו, (לעתים, מעבר למה שנוכל להמשיג – אך נוכל לחוות). הגוף שואב לטוב.

הטענה השניה הינה רדיקלית עוד יותר – שינוי יכול לקרות רק כאשר אנו חווים את המצב כפי שהוא, ללא דחיפה, פרשנות, ריחוק או רצון לשינוי.

לצד טענות אלו, ישנו גילוי נוסף, ומפתיע – והוא ההנאה והסקרנות שיש בתהליך זה, גם כאשר אנו פוגשים חוויות קשות. כאשר אנו מאפשרים למטופלים לחוות ולבטא את החוויה הפנימית העמוקה שלהם, הלך הרוח הינו סקרנות, עניין והירתמות לאקט הטיפולי.

עיקר הקורס הינו הכרות, הבנה והפנמה של מיומנות הליווי של מטופלים בגישת ההתמקדות – האפשרות להפנות את המטופלים אל התחושה הגופנית שלהם, והיכולת לשהות בה וללמוד ממנה, מתוך הלך רוח של קבלה רדיקלית, סקרנות מתעניינת ונוכחות.

הקורס יקנה למטפלים הבנה לגבי מהות הקשר הטיפולי המיוחד הנוצר כאשר המטופל שם לב לחוויה הגופנית העמוקה שלו, והמטפל מעודד אותו להישאר בחוויה וללמוד ממנה על מצבו.

בסיום שלב זה יעמדו המשתתפים בתנאים והניסיון לקבלת תעודת Proficiency as Focusing Partner מטעם המרכז הבינלאומי להתמקדות בניו יורק.

את הקורס תנחה ירדן כרם, אליה מצטרפים שני מנחים אורחים:
דני שראל – פסיכולוג קליני, ינחה שיעור לגבי המפגש המשולש: טיפול התמקדות ואני.
בשיעור נעבוד על האפשרות ועל המורכבות של הניסיון להיעזר בתהליכי התמקדות בטיפול. יובאו דוגמאות של שילובים, וייבחנו קשיים ששילוב כזה עלול לעורר אצל המטפל ואצל המטופל. יובאו דוגמאות של שילובים, וייבחנו קשיים ששילוב כזה עלול לעורר אצל המטפל ואצל המטופל. כרקע מוזמנים לקרוא מאמר על פסיכותרפיה באוריינטציה התמקדותית.

גיל גמזון-קפלר, פסיכולוגית קלינית, תנחה שיעור בנושא התמודדות עם טראומה ורגשות סוערים.
בשיעור נעסוק בנושאים:

  • תגובת הדחק של מערכת העצבים.
  • המודל המרכזי להחלמה מדחק.
  • הגוף כמשאב מרכזי בהתמודדות עם מצבי חיים קשים.
בהנחיית: ירדן כרם
yarden cerem

ירדן כרם, מוסמכת להוראת התמקדות מטעם המרכז להתמקדות הבינלאומי, מרצה על ההתמקדות בכנסים אקדמאים ובארגונים שונים. מטפלת בקליניקה פרטית דרך הגישות: התמקדות, S.E., הקומי, גרינברג, פאולה. מדריכה בגישה ההתייחסותית. חברה בארגון הישראלי ובאיגוד האירופאי לפסיכותרפיה גופנית.

הקימה את ביה"ס פוקוס, ביה"ס למקצועות הפוטו והוידאו תרפיה, בנתה את תכנית הלימודים והייתה המנהלת האקדמית הראשונה ומנהלת המרכז הטיפולי במרכז לוידאו תרפיה, ביה"ס מעלה. מפתחת תוכניות לימוד ומודלים לעבודה טיפולית באמצעות הוידאו והקולנוע. מבין כותבי הספר Video and Filmmaking as Psychotherapy Research and Practice, U.S.A: Routledge.

בעלת תואר MFA בקולנוע וטלוויזיה, MA במסלול לטיפול בהבעה ויצירה ו BA בפילוסופיה כללית ויהודית. הפיקה שני סרטים תיעודיים – "ריבועים של קרטון" (היתה שותפה לבימוי, תסריט וצילום) ו- "הדר – החופש לעשות".

בהנחיית: דני שראל
dani sharel

דני שראל, פסיכולוג קליני, מטפל באופן פרטי במתבגרים, מבוגרים וזוגות. מדריך בפסיכותרפיה, מדריך ויועץ לצוותים במסגרות חינוכיות וטיפוליות שונות. הגישה הטיפולית פסיכודינמית, מושפע מאד מויניקוט ועם נטייה לגישה ההתייחסותית.

דני שראל הינו מוסמך מטעם מכון ניו יורק להתמקדות. לומד, מלמד, כותב ומרצה על תהליכי התמקדות ועל הבנת תהליכי שינוי והתערבות בטיפול ובהדרכה דרך גישת ההתמקדות.

בהנחיית: גיל גיל גמזון-קפלר
גמזון

גיל גיל גמזון-קפלר פסיכולוגית קלינית מומחית, מטפלת מוסמכת בטראומה בשיטות Somatic Experiencing  ו-EMDR, מתמחה בטיפול בנפגעי טראומה מינית, ילדים ומבוגרים, ומטפלת CBT. נשואה ואם לארבעה ילדים. מחוברת לאדם ולאדמה.

שבטי ישראל 103, רמת השרון, ישראל

השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם:

קורסים נוספים בהנחיית ירדן כרם

התמקדות (Focusing) ככלי לתהליך אישי וככלי לטיפול

גישה ייחודית לאופן שבו אדם יכול ללמוד להכיר, לפגוש ולחוות את עצמו באופן ישיר ומיידי, להניע תהליך אישי טרנספורמטיבי, ולבנות מיומנות טיפול משמעותית ככלי עבודה מרכזי או בשילוב עם גישות נוספות בעבודת הטיפול.

תכנית לימודים מקיפה זו תקנה למשתתפים מיומנויות, כלים עמוקים לטיפול ותעודת הסמכה רשמית בגישת ההתמקדות

מנחה: ירדן כרם

הקורס מיועד לקהל הרחב, לא.נשי חינוך, ולמטפלים.ות

נפתחה ההרשמה לשנה הבאה

קורס אונליין יפתח ב-8.11.22

קורס פרונטלי יפתח ב-11.11.22

קרא עוד »
גלילה למעלה

להרשמה לארועי יום פתוח און ליין

*אנא בחר/י את המפגשים בהם תרצה/י להשתתף, יש לשים לב שלא להירשם למפגשים בשעות חופפות.
** פרטים וקישורים יישלחו במייל.